Světlo je dominantním prvkem prostoru, který podporuje prodej

Vhodně zvoleným osvětlením prodejny produkty zvýrazníte a současně vytvoříte atmosféru, která podpoří zákazníky v nákupním rozhodování

Mnoho obchodníků má stále pocit, že osvětlení slouží jen k tomu, aby klient viděl a mohl se orientovat v prostoru. Proto si vybaví prodejnu levnými svítidly, čím sice dosáhnou v lepším případě alespoň hladiny osvětlení stanovené normou, nicméně dané osvětlení se hodí spíše do skladiště než do prostor moderní prodejny.

ivou většinu informací, které náš mozek zpracovává, dostává totiž prostřednictvím zraku, a ten bez světla nemůže fungovat. Zároveň si náš mozek všímá objektů, které se nějakým způsobem liší od pozadí. Vhodně zvoleným osvětlením prodejny produkty zvýrazníte a současně vytvoříte atmosféru, která podpoří zákazníky v nákupním rozhodování,“ říká Jiří Frait, technik osvětlení firmy FESCHU lighting & design. Stará se o zpracování návrhů a výpočtů osvětlení. Vytváří cenové kalkulace a komunikuje s architekty, projektanty i dodavateli. Poskytuje technické poradenství v oblasti světelné techniky a organizuje jednotlivé montáže. Zodpovídá za přípravu a montáž svítidel dle připraveného projektu.

Správným návrhem osvětlení je možné ovlivnit atmosféru obchodu a správnou volbou barvy světla zvýraznit daný produkt. Například pro nasvícení obchodu s čokoládovými výrobky použijete teplejších odstínů světla, což vytvoří jak příjemnou a klidnou atmosféru, tak zároveň zvýrazní tmavé tóny čokolád. Naopak pro elektroniku využijete studenějších tónů pro vytvoření technického rázu. Světlo jde také ruku v ruce s designem prodejny.

Svítidla, která FESCHU používá, jsou navržena pro maximální efektivitu a jsou do posledního detailu zkonstruována pro maximální účinnost.

Pro specializované nasvícení pečiva, masa, ovoce a zeleniny nebo oděvů a obuvi používá FESCHU svítidla značky IMOON s různými druhy čipů a různou barevnou teplotou k dosažení barevně věrné prezentace daných produktů. Svítidla lze dodat v jakékoli libovolné barvě RAL.

Živostnost a bezporuchovost

Svítidla mají velice dobře vymyšlený odvod tepla od čipu a od zdroje, což se projevuje na jejich velice dlouhé životnosti (až 100 000 hodin), nízkému poklesu svítivosti a nízké poruchovosti.

Provozní náklady

Oproti levným svítidlům nemusí ta kvalitní odvádět velké množství ztrátového tepla z místnosti.

Dále pak platí, že svítidlo s vyšší účinností má lépe zařízený odvod ztrátového tepla, což výrazně prodlužuje jeho životnost.

Opravitelnost, trvanlivost

Vzhledem k použití velice kvalitních, nicméně standardně dostupných komponent, je možné tato svítidla i po uplynutí záruční lhůty velice rychle a levně opravit, což u mnohých konkurenčních svítidel nelze, a výrazně to prodlužuje dobu použití svítidel.

Zaujal vás náš přístup?