Search
Close this search box.

Jak vybírat osvětlení? Pět klíčových bodů, na které se soustředit

Na kvalitě svítidel závisí atmosféra v obchodě. Kvalitně nasvícené zboží vypadá k nakousnutí, lákavě. Oproti tomu levná svítidla sice dodají požadovanou hladinu světla v prostoru, ale k prodeji a zájmu zákazníka nepřispějí.
Podívejme se na pět klíčových faktorů, které zásadním způsobem přispívají ke zájmu a spokojenosti zákazníků a samozřejmě také k růstu prodejů.

Barva světla

Specializovaná  svítidla umí zdůraznit přirozené barvy čerstvých produktů jako pečivo, maso, ryby, ovoce, zeleninu, a tím je zatraktivnit pro zákazníky. Na rozdíl od fádního plošného osvětlení je nechá skutečně vyniknout a prezentuje je v nejlepším možném světle.

Intenzita osvětlení

Perfektního efektu docílíme nejen barvou světla, ale i správně volenou intenzitou. Opět se snažíme zvýraznit produkty a odlišit je od plošně nasvíceného okolí. I samotné zintenzivnění osvětlení na daný produkt přitáhne pozornost zákazníka. Ve spojení s předchozím bodem je pak efekt znásoben.

Účinnost osvětlení

Pokud se řídíme předchozími body, docílíme zvýšení prodeje. Je třeba ale volit svítidla s rozumem i dle jejich energetických nároků, abychom navýšený zisk nakonec neodevzdali distributorovi elektrické energie.

 

Kvalitní svítidla obsahují pokročilé LED čipy a jsou konstrukčně řešena k maximálnímu odvodu tepla. Tím nedochází k omezení svítivosti čipu a maximum spotřebované elektrické energie je přeměněno na světlo a v neposlední řadě se prodlužuje životnost.

Pozn. Na trhu je mnoho druhů LED svítidel. Mnohá z nich jsou osazena LED čipy starších generací, které zrovna nevynikají vysokou účinností a ve spojení se špatnou konstrukcí svítidla, zejména špatným odvodem tepla dochází k dalšímu snížení světelného toku. Taková svítidla pak spíše topí, než svítí. 

Možnosti svítidla

Kromě výše uvedených parametrů je určitě dobré se zajímat také o modulárnost svítidla, škálu reflektorů a dalšího příslušenství. Takováto svítidla opět sníží náklady na provoz osvětlení, protože svítí přesně tam kam mají, podtrhnou výsledný efekt přesným nasvícením pouze chtěného zboží a zároveň unifikují vzhled prodejny, kde není třeba využít mnoha různých typů svítidel.

Zaujal vás náš přístup?

FESCHU logo

Stáhněte si e-book

Desatero úspěšné prodejny

Máme pro vás 10+1 nápadů a rad na co se zaměřit při otevírání, rekonstrukci, ale i provozu vašeho současného obchodu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů a komunikací za účelem vyřízení vašeho požadavku. Více na: Zásady ochrany osobních údajů.