Search
Close this search box.

Rekonstrukce hotelu Schwarz

Návrh interiéru a celková rekonstrukce hotelu Schwarz v Karlovarském kraji od FESCHU

Nově zrekonstruovaný hotel Schwarz v obci Malé Hamry vás uchvátí moderním designem recepce, restaurace včetně nové kuchyně. Byli jsem u toho a tak jsme si pro vás připravili referenční příběh formou oblíbeného rozhovoru, tentokrát z prostředí pohostinství a hotelnictví.

Dozvíte se víc o tom proč se rozhodli pro rekonstrukci, jak vybírali partnera, na co při takovém projektu myslet, na co si dát pozor a jak to nakonec celé dopadlo.

Nejdříve něco o firmě, o hotelu.

Firma REA X s.r.o. vznikla v roce 1992. Vlastní dva hotely v Karlovarském kraji, které stále vylepšuje a modernizuje, aby nabízela hostům ty nejlepší služby. Majitel společnosti koupil hotely jako investici. Také chtěl budovy zachránit a postupně je rekonstruovat, aby měli návštěvníci v naší oblasti zajištěné kvalitní ubytování za rozumné ceny.

Jak jste přistoupili k výběru dodavatele?

Firma, které jsme hotel Schwarz pronajali, provozuje v Karlovarském kraji řeznické prodejny a výrobu uzenin. Znali vás, navrhovali a postavili jste jim prodejny. No a na základě dobrých zkušeností a jasnému doporučení jsme si vybrali vás, FESCHU.

Proč jste se rozhodli pro rekonstrukci, co bylo tím hlavním impulsem?

Interiér hotelu Schwarz byl původní, už prostě nevyhovoval našim požadavkům a představám. Chtěli jsme interiér v moderním stylu. Začalo to vylepšením sociálního zařízení na pokojích až po kompletní rekonstrukci restaurace včetně kuchyně.

Co vás přesvědčilo, že jste si vybral FESCHU?

Na základě referencí již zmíněného nájemce hotelu a prohlídek jeho řeznických obchodů. Dále po setkání s představiteli FESCHU, panem Fejtkem a jejich šikovným designérem, jsem vycítil, že tato firma má vynikající zkušenosti v oboru a profesionální přístup. Navíc mi pá Fejtek zaručil i termín hotové rekonstrukce, který byl od zadání až po kompletní montáž 6 týdnů, což bylo opravdu neskutečné. Sám jsem tomu do poslední chvíle nevěřil, že se to dá zvládnout.

Klikněte na obrázek a prohlídněte si vizualizaci interiéru ve 3D

Přístup FESCHU k zadání

Při návrhu interiéru restaurace v horském hotelu Schwarz byla provedena důkladná analýza prostředí, cílového zákazníka a provozních potřeb restaurace. Byly provedeny studie ergonomie a prostorového uspořádání, aby se maximalizovala efektivita provozu a pohodlí hostů. Poté byly vytvořeny návrhy interiérů a byly zohledněny požadavky na vybavení, osvětlení, akustiku a dekorace. Design interiéru byl pak postupně upravován a zdokonalován na základě zpětné vazby klienta a odborníků, aby se dosáhlo optimálního výsledku, který přináší hostům nezapomenutelný gastronomický zážitek v krásném horském prostředí.

Pohled designera FESCHU

Koncept interiéru restaurace hotelu Schwarz byl navržen s cílem vytvořit prostředí, které kombinuje eleganci s rustikálním horským šarmem. Barvy byly vybrány tak, aby odrážely přírodní krásu okolních hor a lesů, s použitím odstínů jako je zemitá hnědá, béžová a antracitová. Materiály, jako je dřevo, kámen a kov, jsou použity k vytvoření pocitu tepla a autentičnosti, zatímco moderní prvky dodávají restauraci sofistikovaný a pohodlný vzhled.

Například zdánlivě rustikální dřevěný nábytek  byl doplněn o moderní osvětlení nebo minimalistické dekorativní prvky, čímž se vytváří zajímavý kontrast mezi starým a novým.

Měli jste svou představu o tom, co a jak by měl interiér vypadat?

Kompletní návrh designu, výběru materiálů a vybavení, jsme nechali na firmě FESCHU. Když nám byl 3D návrh restaurace představen, byl jsem mile překvapen, jak se trefili nejen do našeho vkusu, ale také jak interiér zapadá do místa, kde hotel stojí a zároveň splňuje naše očekávání, co se funkčnosti a designu týče.

Jak dlouho trvala celá akce od prvního oslovení až po dokončení rekonstrukce?

Od prvního oslovení trvala akce 7 týdnů. Samotná rekonstrukce pak týdnů 6. Splnili tak mé přání, otevřít restauraci do Silvestra.

Vešli jste se do plánovaného rozpočtu?

S rozpočtem jsme se vešli přesně dle plánu. A když si uvědomím v jaké kvalitě je to celé udělané, klobouk dolů. Nikdy bych tomu nevěřil!

Projevila se nějak rekonstrukce na vyšším počtu zákazníků?

Od Silvestra, co jsme restauraci nově otevřeli, máme stále obsazenou kapacitu a to nejen hotelovými hosty. Místním se interiér také velmi líbí, a když k nám přišli po rekonstrukci poprvé, nevěřili vlastním očím. Chodí sem nyní častěji a to jsou dobré zprávy.

Nějaká poučení, co byste příště udělali jinak?

Doporučuji všem lépe pracovat s časem, dát na podobné práce prostě více času, aby se montéři nemuseli tak přetěžovat. Určitě se více věnovat celkovému fungování provozu, aby to dávalo jako celek smysl, jak pro hosty, tak pro obsluhu.

A na závěr spokojenost jako ve škole, co dostaneme? Doporučili byste FESCHU?

1* 😊 Určitě bych firmy FESCHU doporučil, protože vím, že by vše dopadlo na jedničku. A to i v případě, že by je tlačil termín. Jsou to profíci, kteří když něco slíbí, udělají maximum proto, aby vše klaplo. Navrhují krásné, funkční a propracované interiéry, které jsou i po instalaci ve výborné kvalitě.

Děkujeme za rozhovor a přejeme vracející se přespolní i místní hosty. Ať se daří!

Autor: Redakce FESCHU lighting & design s.r.o., marketing@feschu.cz

Fotografie interiéru hotelu po rekonstrukci – realizace prosinec 2023

FESCHU reference Hotel Schwarz interier restaurace 1
FESCHU reference Hotel Schwarz interier restaurace 3
FESCHU reference Hotel Schwarz interier restaurace 2

 

Moderní design přivádí nové zákazníky a zvyšuje obrat!

FESCHU cesta k modernímu designu existuje a není složitá, přesvědčte se sami:

Zaujal vás náš přístup?

FESCHU logo

Stáhněte si e-book

Desatero úspěšné prodejny

Máme pro vás 10+1 nápadů a rad na co se zaměřit při otevírání, rekonstrukci, ale i provozu vašeho současného obchodu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů a komunikací za účelem vyřízení vašeho požadavku. Více na: Zásady ochrany osobních údajů.