Jak vybírat osvětlení?

Pět klíčových bodů, na které se soustředit
Kontaktujte nás
Na kvalitě svítidel závisí atmosféra v obchodě. Kvalitně nasvícené zboží vypadá k nakousnutí, lákavě. Oproti tomu levná svítidla sice dodají požadovanou hladinu světla v prostoru, ale k prodeji a zájmu zákazníka nepřispějí.

Podívejme se na pět klíčových faktorů, které zásadním způsobem přispívají ke zájmu a spokojenosti zákazníků a samozřejmě také k růstu prodejů.

Barva světla

Specializovaná  svítidla umí zdůraznit přirozené barvy čerstvých produktů jako pečivo, maso, ryby, ovoce, zeleninu, a tím je zatraktivnit pro zákazníky. Na rozdíl od fádního plošného osvětlení je nechá skutečně vyniknout a prezentuje je v nejlepším možném světle.

Barva světla - žárovky
Intenzita osvětlení

Perfektního efektu docílíme nejen barvou světla, ale i správně volenou intenzitou. Opět se snažíme zvýraznit produkty a odlišit je od plošně nasvíceného okolí. I samotné zintenzivnění osvětlení na daný produkt přitáhne pozornost zákazníka. Ve spojení s předchozím bodem je pak efekt znásoben.

Účinnost osvětlení

Pokud se řídíme předchozími body, docílíme zvýšení prodeje. Je třeba ale volit svítidla s rozumem i dle jejich energetických nároků, abychom navýšený zisk nakonec neodevzdali distributorovi elektrické energie.

Kvalitní svítidla obsahují pokročilé LED čipy a jsou konstrukčně řešena k maximálnímu odvodu tepla. Tím nedochází k omezení svítivosti čipu a maximum spotřebované elektrické energie je přeměněno na světlo a v neposlední řadě se prodlužuje životnost.

Pozn. Na trhu je mnoho druhů LED svítidel. Mnohá z nich jsou osazena LED čipy starších generací, které zrovna nevynikají vysokou účinností a ve spojení se špatnou konstrukcí svítidla, zejména špatným odvodem tepla dochází k dalšímu snížení světelného toku. Taková svítidla pak spíše topí, než svítí. 

FESCHU Pekarstvi KRUSTA OC Westfield Praha Chodov pecivo osvetleni
Možnosti svítidla

Kromě výše uvedených parametrů je určitě dobré se zajímat také o modulárnost svítidla, škálu reflektorů a dalšího příslušenství. Takováto svítidla opět sníží náklady na provoz osvětlení, protože svítí přesně tam kam mají, podtrhnou výsledný efekt přesným nasvícením pouze chtěného zboží a zároveň unifikují vzhled prodejny, kde není třeba využít mnoha různých typů svítidel.

FESCHU osvetleni IMOON light 2

Zvažujete nový obchodní prostor?