Delmart

OC Quadrio, Praha
Kontaktujte nás

Návrh a dodávka specializovaného osvětlení IMOON
Realizace: 2018

 

FESCHU Delmart OC Quadrium Praha bodové osvětlení

Pro českou obchodní společnost Delmart jsme nasvítili svítidly IMOON již pátou prodejnu – supermarket DELMART QUADRIO v Shopping station Quadrio ve Spálené ulici na Praze 1. Prostorově je tato nejnovější prodejna spojena s bistrem, které je umístěno v 1. patře OC v zóně food courtu, a navazuje na koncept Delmart na Smíchově.

 
Značka

 

Značka Delmart která nabízí kvalitní české potraviny doplněné o zahraniční výrobky tam, kde české nejsou k dispozici.

 

Návrh a realizace osvětlení

 

Jiří Frait, technik osvětlení FESCHU lighting & design:

 

V tomto případě jsme realizovali osvětlení prodejny potravin v 1. patře a bistra umístěného ve 2. patře. V obou případech se jedná o velice dobře situované prostory s velkými prosklenými plochami. Samotný architektonický návrh je krásný, moderní.

 

Pro osvětlení obou prostor byl využit odlišný přístup. V prostoru potravin jsme nad uličky mezi regály využili linerání osvětlovací systém, který tvoří dlouhé řady nad uličkami. Vzhledem k tmavé podlaze a regálům nedochází k velkému odrazu světla od těchto povrchů, čím se zvýrazní zboží v nich umístěné. Dochází k velkému kontrastu a veškeré zboží je krásně viditelné a nezaniká proti pozadí.

 

Regály s pečivem u stěny jsme navíc nasvítili akcentními svítidly tak, aby došlo ke zvýraznění přirozené barvy pečiva, a s využitím speciálních reflektorů jsme vytvořili a přesně zamřili světlo jen na tyto regály. Nedochází zde k přesvitům do okolí a není zbytečně nasvícen strop, stěny a jiné okolní objekty.

FESCHU Delmart OC Quadrium Praha lineární osvětlení
FESCHU Delmart OC Quadrium Praha lineární osvětlení2
Akcentní osvětlení pro ostrov s ovocem a zeleninou

 

V přední části prodejny je umístěn velký ostrov s ovocem a zelenou. Zde jsme využili pouze akcentního osvětlení, čím jsme ostrov opticky oddělili od pozadí a příjemně jej zvýraznili. Nad tento ostrov jsme ještě využili šestnáctiramenný lustr, který se stává dominantou místnosti, ale neodvádí pozornost od zboží.

V celém perimetru místnosti, kde není prosklených stěn, jsou nad regály a přístěnnými vitrínami rozmístěny poutače, které jsme nasvítili menšími svítidly tak, aby byly viditelné přes celou prodejnu.

V zhledem k materiálů použitým v interiéru se podařilo docílit efektu, kdy zboží doslova září. Prodejna je tak profesionálně a příjemně nasvícená a přehledá už při pohledu přes výlohy.

FESCHU Delmart OC Quadrium Praha osvětlení
FESCHU Delmart OC Quadrium Praha vitríny regály
Bistro: příjemná, diskrétní a klidná atmosféra

 

V druhém patře je umístěné bistro. Zde byl požadavek architektů osvětlit obslužné pulty s jídlem a zároveň v prostoru pro sezení vytvořit příjemnou, diskrétní a klidnou atmosféru.

V tomto případě jsme pro nasvícení obslužných pultů využili akcentního osvětlení, abychom mohli nasměrovat světlo pouze na jídla a produkty v nich prodávané. Pro dosažení osvětlenosti pracovní plochy jsme do zápultí využili lineárních svítidel.

Veškeré menuboardy jsou nasvíceny menšími svítidly tak, aby byly dobře viditelné a čitelné.

Nad místy pro sezení jsme nad každý stolek umístili závěsná svítidla doplněná o voštinový kryt proti oslnění. Díky tomu tato svítidla svítí převážně jen pod sebe a zároveň se zabrání pohledu na lesklý povrch reflektoru uvnitř svítidla.

Celou atmosféru podtrhuje u vchodu umístěná předstěna z luxfer, podsvícená stmívatelnými LED pásky. Výsledkem je systém osvětlení, kde má zákazník dokonalý přehled o nabízených produktech a zároveň si může vychutnat jídlo v krásném a klidném prostředí s profesionálním osvětlením.

FESCHU Delmart OC Quadrium Praha posezení

Zvažujete nový obchodní prostor?

FESCHU lighting & design realizovalo osvětlení pro tyto prodejny Delmart