Prodáváte čerstvé potraviny? 4 kroky pro kontrolu vaší cenovky

Zpět

V České republice platí místní zákony i nařízení EU, které upravují informace na cenovkách. Kromě respektování těchto předpisů je perfektní cenovka příležitost jak prodávat více s větším důrazem na estetiku i hygienu. Podívejte se na 4 jednoduché tipy, jak si své cenovky můžete zkontrolovat.


1. Předkládáte zákazníkům všechny důležité informace?
Kromě základního názvu a ceny – cenovky podléhají předpisům, které stanovuje Evropská Unie i Česká republika. Ty se liší podle typu prodeje i od typu zboží.U nás to upravuje konkrétně  Nařízení EU č. 1169/2011, Vyhláška č. 326/2001 Sb., novela Zákona o potravinách č. 110/1997 Sb. a Nařízení EU č. 1337/2013 . Ideální je přemýšlet nad rámec zákona a svým zákazníkům i zaměstnancům poskytnout něco navíc.
Používejte například zadní stranu cenovky pro větší pohodlí pro váš prodejní tým. Můžou takto poskytnout zákazníkům další zajímavé informace, které se na přední část cenovky nehodí nebo jenom nevejdou.

2. Jsou vaše cenovky bezpečné?
Pro každého samozřejmá, ale zároveň i často přehlížená. Bezpečnost. Vyhovující cenovka by měla být určena pro přímý styk s potravinami, měla by zvládnout vlhké prostředí i chlad. A to platí nejen pro samotnou kartičku cenovky, ale i pro typ tisku. Podívejte se také na typ držáku nebo stojánku cenovky, jestli toto všechno splňuje.

3. Jak vaše cenovky vypadají?
Nastavte si laťku vysoko! Vaše perfektní produkty jsou v perfektních vitrínách, perfektně vystavené. Nenechte si špatně vypadající cenovkou zničit svou ostatní práci.

4. Jste efektivní?
Jak rychle momentálně můžete přidat nebo změnit údaje na cenovce? A jakou údržbu si vaše cenovky vyžadují? Spočítejte si čas, který trávíte demontáží, čistěním, přepisováním a podobně. Změňte to! Pracujte s věcmi, které se udržují snadno.

Naše firma vám nabízí komplexní řešení cenovek vhodných pro použití s potravinami. Zjistěte, jak vám můžeme pomoci, zeptejte se nás na ideální řešení právě pro vaši prodejnu.
více: https://www.feschu.cz/produkty/cenovky/

 

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies